z domácích kurtů ze světových kurtů reprezentace přečetli jsme zeptali jsme se z historie komentáře úvodní stránka

Reprezentace

02.03.2015 Obstojí druhá česká vlna proti Austrálii?
Čeští tenisté zahájí nový ročník Světové skupiny Davisova poháru na domácí půdě, v ostravské ČEZ Areně se střetnou s Austrálií, ta patří zcela jasně k nejúspěšnějším týmům v historii této soutěže. Lukáš Rosol (31. ATP) a Jiří Veselý (45.) ponesou v Ostravě hlavní tíhu českého týmu. Kapitán Jaroslav Navrátil nominoval ještě mladého Adama Pavláska (247.) a Jana Mertla (218.).

09.02.2015  Dobrá a horší zpráva pro český tenis
I bez Kvitové a Šafářové vyhrál český tým v prvním kole Fed Cupu v Québecu proti Kanadě naprosto přesvědčivě, v univerzitním komplexu Laval neztratil ani set. Dva body Karolíny Plíškové, jeden Terezy Smitkové a výhra deblového páru Hradecká – Allertová, taková byla česká vítězná fedcupová bilance.

15.01.2015  Proti Austrálii bez Berdycha
Tomáš Berdych vynechá první kolo Davisova poháru s Austrálií, týmu by však měl pomoci v případné baráži, nebo čtvrtfinále. Naopak Radek Štěpánek by měl být na zápas, který se uskuteční 6. až 8. března v ostravské ČEZ Areně, po problémech s lýtkem připraven. Co tomu říká šéf českého tenisu Ivo Kaderka?

02.04.2014  Čtyřhra a dva body proti dvojce?
Japonsko v prvním kole Davisova poháru doma překvapivě porazilo oslabenou Kanadu, poprvé v historii postoupilo do čtvrtfinále Světové skupiny. Nejlepší japonský tenista Kei Nišikori šokoval tenisový svět, když ve čtvrt finále turnaje v Miami porazil bývalou světovou jedničku Rogera Federera a pak určitě zklamal Japonsko, když kvůli bolavým tříslům nenastoupil do semifinále proti Djokovičovi. A tak se všichni doma ptají, nastoupí Nišikori v zápase proti obhájcům trofeje České republice? V japonské nominaci jsou dále Go Soeda, který je 133. na světě, Tacuma Ito (149.) a Jasutaka Učijama (277.).

02.04.2014  Co viděl kapitán Navrátil v Miami?
Jaroslav Navrátil byl v Miami samozřejmě jako kouč Jirky Veselého, ale i jako nehrající kapitán českého daviscupového týmu. „Hodně mě zajímal Kei Nišikori, to je ve čtvrtfinálovém zápase v Tokiu hlavní trumf domácího týmu. Už před Miami měl problémy s kyčlí, nakonec se znovu objevily i před semifinále s Djokovičem. Porazil Federera, to mu určitě přidalo hodně sebevědomí a domácím japonským příznivcům velký optimismus před naším vzájemným zápasem. Viděl jsem ho, má výborné údery od základní čáry, ale myslím si, že nikde není psáno, že by měl proti nám vyhrát obě dvouhry. Jeho hra dostává trhliny ve chvíli, kdy proti němu někdo vyrukuje s pestrým tenisem, dokáže v pravý okamžik zkrátit hru. Když je Nišikori přikovaný k základní lajně, tak to se mu daří, navíc je vše podložené jeho velkou bojovností,“ říkal český kapitán Jaroslav Navrátil.

02.04.2014  Dvojnásobný šampion proti dávnému finalistovi
Český tým odletěl do Tokia v roli obhájce daviscupové trofeje, vyhrál finále v roce 2012 v pražské O2 Areně proti Španělsku a loni se mu dařilo ve finále v Bělehradě proti Srbsku. Japonsko je na druhé straně překvapivým čtvrtfinalistou a mnozí si neuvědomují, jak překvapivá může být daviscupová statistika. Japonsko už hrálo ve finále Davisova poháru! Vstoupilo do této soutěže, stejně jako Československo v roce 1921, Japonci však hned při své premiéře postoupili do finále!

15.11.2012  Ještě udělat poslední krok
Miroslav Černošek, majitel společnosti Česká sportovní, která stojí za organizací stého finále Davisova poháru, konstatoval, že by se určitě naplnily nejméně dvě další O2 Areny, takový je zájem o tento zápas. Španělé patří zcela jednoznačně mezi nejlepší daviscupové týmy posledních let, mohou získat od roku 2000 už šestý titul! Před třemi lety jsme ve finále Davisova poháru prohráli v barcelonském paláci Sant Jordi 0:5 a nyní má český tým velkou šanci získat podruhé v historii nejslavnější týmovou trofej.

14.11.2012  Zlaté Češky obhájily Fed Cup
České tenistky i v letošní sezoně kralují nejprestižnější týmové soutěži Fed Cupu, porazily tým Srbska 3:1. Dva body v pražské O2 Areně získala Lucie Šafářová, jeden oslabená Petra Kvitová. Jak komentoval tento obrovský úspěch šéf českého tenisu Ivo Kaderka?
Po sobotě jsme vedli 2:0, všude zavládl optimismus, skoro všichni si mysleli, že už se český tým může začít fotografovat u vítězné fedcupové trofeje.

02.11.2012  Bude mít Petra pomocnice?
I přes všechny problémy Petry Kvitové se ukazuje, že český tým má stále větší sílu a v nouzi největší, by nemusel spoléhat jen na světovou osmičku. Lucie Šafářová postoupila letos do elitní dvacítky a před finále Fed Cupu byla na 17. místě WTA, deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou skončily druhé na Turnaji mistryň, Hlaváčková je na třetím a Hradecká na čtvrtém místě na světovém žebříčku. Kaderka si však stále myslí, že role Petry Kvitové jako týmového lídra je stále jasná a nehraditelná.

17.09.2012  DC: Češi už druzí, nejlépe v historii!
V daviscupovém žebříčku se český tým posunul ze 4. místa na druhé, před námi je s velkým náskokem těžko ohrozitelné Španělsko. Žebříček Davisova poháru sčítá výsledky za poslední čtyři roky. Čeští tenisté během nich byli ve finále v roce 2009, prohra 0:5 ve Španělsku, v roce 2010 prohráli 2:3 v semifinále v Srbsku. V sezoně 2011 jsme překvapivě nestačili v 1. kole na Kazachstán, ve Světové skupině jsme se udrželi úspěchem v baráži 5:0 na půdě Rumunska. Letos si naši připsali výhru nad Itálií 4:1, Srbskem 4:1 a Argentinou 3:2. Největší posun z první dvacítky zaznamenala Brazílie, která postoupila o osm míst.

10.04.2012  DC: Češi už čtvrtí
V žebříčku se posunuli z 5. na 4. místo o pár bodů před Francii, která ve čtvrtfinále podlehla v domácím prostředí Americe. Ta si polepšila o jednu příčku na 6. místo. Příští soupeři českých tenistů Argentinci, kteří ve čtvrtfinále porazili aktuálně sedmé Chorvatsko, se dostali na druhou příčku před Srbsko. Žebříček Davisova poháru sčítá výsledky za poslední čtyři roky. Čeští tenisté si během nich byli ve finále v roce 2009, prohra 0:5 ve Španělsku, v roce 2010 prohráli 2:3 v semifinále v Srbsku.
1 | 2 | 3 | 4 | 5
04.01.2015 | 13:07 Češi na Hopman Cupu porazili Kanadu
Čeští tenisté vyhráli v úvodním zápase Hopman Cupu v Perthu nad Kanadou 2:1. Vstup do nové sezóny se povedl Lucii Šafářové, která porazila favorizovanou Bouchardovou 6:0 a 6:4. Adam Pavlásek sice dvouhru s Pospisilem prohrál 6:7, 2:6, ale v rozhodující čtyřhře český pár přidal vítězný bod po výsledku 6:4 a 6:2.
31.12.2014 | 14:45 Štěpánek kvůli zranění vynechá Australian Open i Hopmanův pohár
Radek Štěpánek se kvůli zraněné pravé noze v lednu nezúčastní tenisového Australian Open. Vynechá i Hopmanův pohár, na němž ho nahradí Adam Pavlásek.
31.12.2014 | 14:43 Sportovci roku jsou Williamsová a Neuer
Za nejlepší sportovce roku zvolili členové Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS americkou tenistku Serenu Williamsovou a německého fotbalistu Manuela Neuera.

Rozhodující momenty finále Fed Cupu 2014.

Získá některý z českých tenistů či tenistek v letošním roce grandlsamový titul?