z domácích kurtů ze světových kurtů reprezentace přečetli jsme zeptali jsme se z historie komentáře úvodní stránka

27.08.2012 To byl víkend!

Nikdo se před US Open nemohl pochlubit tak vynikající bilancí – jako český tenis. O tenisové tituly v Americe si zahráli Berdych, Kvitová i vynikající debl Hradecká-Hlaváčková. I když nakonec byla úspěšná jen Petra Kvitová, která na turnaji v New Haven porazila Kirilenkovou, další dvě finále byla velkým úspěchem.

Škoda, že nedotáhl své snažení Tomáš Berdych na turnaji ve Wiston-Salemu (ATP 205, tvrdý povrch, 553.125 USD) a nevyužil ve finále proti Američanu Johnu Isnerovi tři mečboly, Isner vyhrál rozhodující tiebreak 11:9… Tomáš Berdych tak ve třetím letošním finále podruhé prohrál, na tolik diskutované modré antuce v Madridu nestačil na Federera, svůj poslední sedmý titul získal v únoru v hale v Montpellier.
Druhý nasazený pár Hlaváčková, Hradecká porazil v semifinále v New Haven americkou dvojici Leeová-Watersová, Moultonová-Levyová, ve finále pak podlehly stříbrné olympijské medailistky prvnímu páru světového žebříčku Američankám Liezel Huberové a Lise Raymondové. Hlaváčková s Hradeckou mohly po nedávném triumfu v Cincinnati získat druhý turnajový triumf za sebou. V generálce na US Open v New Havenu však výkon z olympijského semifinále, ve kterém Huberovou s Raymondovou porazily, nezopakovaly. I tak vynikající úspěch.

16. 10. 2018 Kvitová už vyhlíží Turnaj mistryň: Sedm Češek? To je vážně mazec
/ROZHOVOR/ Tenisovou halou v pražské Stromovce se hlasitě rozléhaly údery do míčku. Petra Kvitová neúnavně kmitala od lajny k lajně a jistou rukou odpalovala přes síť jeden balonek za druhým. Dvojnásobná wimbledonská šampionka se pilně chystala na Turnaj mistryň, který v neděli začíná v Singapuru.

15. 10. 2018 Turnaj mistryň? Karolína Plíšková je blízko, rozhodne Moskva
Scházelo málo a Karolína Plíšková mohla nejen získat svůj třetí turnajový titul v tomto roce, ale zároveň se kvalifikovat na tenisovou galashow v Singapuru. Česká hvězda totiž v čínském Tchien-ťinu ladně protančila až do finále, v něm ovšem nestačila na Francouzku Caroline Garciaovou. Stále tak nemá jistou účast na blížícím se Turnaji mistryň.

13. 10. 2018 Další krok na Turnaj mistryň. Plíšková přehrála Švýcarku a v Číně je ve finále
Třetí turnajový triumf v sezóně může v čínském Tchien-ťinu vybojovat tenistka Karolína Plíšková. Výhrou 6:2, 6:1 nad švýcarskou hráčkou Timeou Bačinskou, díky níž postoupila do finále, se navíc znovu o něco přiblížila účasti na Turnaji mistryň v Singapuru.

25. 9. 2018 Boj o Singapur. Postoupí na Turnaj mistryň dvě Češky?
Letos naposledy se bude konat blyštivé loučení nejlepších tenisových dam se sezonou v Singapuru. Turnaj mistryň tam našel domov před čtyřmi lety, od roku 2019 se přestěhuje do čínského Šen-čenu.

23. 9. 2018 Druhý letošní titul. Plíšková v Tokiu nedala šanci vítězce US Open Ósakaové
Zdá se, že se opět našla. Česká tenisová dvojka Karolína Plíšková už zase vítězí. Po nevýrazných výsledcích z minulých měsíců vstoupila šestadvacetiletá rodačka z Loun do asijské části sezony tím nejlepším způsobem. Na atraktivně obsazeném turnaji v japonském Tokiu se dočkala druhého letošního titulu. Ve finále navíc nedala šanci letošní vítězce US Open a domácí hvězdě Naomi Ósakaové.

21. 9. 2018 Sexismus? Ve světě tenisu i nadále zuří válka
Už teď je jisté, že tenhle zápas vstoupil do tenisové historie. Proč? Ne pro výjimečně kvalitní podívanou. Ženské finále letošního US Open se do dějin zapsalo hlavně nevídaným výbuchem sportovní legendy Sereny Williamsové. A ještě víc tím, co se strhlo v následujících dnech a týdnech.

19. 9. 2018 Deblistka Krejčíková o spolupráci se Siniakovou: Jsme jiné, i proto se nám daří
Vyhrála dva grandslamy ve čtyřhře po sobě a patří mezi nejlepší deblové hráčky na světě. Dvaadvacetiletá brněnská tenistka Barbora Krejčíková společně s Kateřinou Siniakovou letos pronikly mezi tenisovou smetánku. Důkazem je, že si na konci října zahrají na akci pro vyvolené – Turnaji mistryň v Singapuru. Tím jejich průlomový rok končit nemusí…

Rozhodující momenty finále Fed Cupu 2014.

Získá některý z českých tenistů či tenistek v letošním roce grandlsamový titul?