z domácích kurtů ze světových kurtů reprezentace přečetli jsme zeptali jsme se z historie komentáře úvodní stránka

29.01.2012 Korunovace se odkládá

Čas Petry Kvitové určitě přijde, tvrdí většina tenisových expertů, i když je třeba říct hlasitě ještě jedno jméno – Viktoria Azarenková z Běloruska. Petra Kvitová nevyhrála Australian Open, v semifinále podlehla Rusce Šarapovové a s čím se většina české tenisové veřejnosti těžko smiřovala – nestala se světovou jedničkou. Tou je právě šampionka z Melbourne, i když Američanka Chris Evertová tvrdí, že pro ní jedinou hráčkou číslo jedna je Petra Kvitová.

„Pro mě je teď nejlepší na světě, má velkou budoucnost," říká. Ve finále na Australian Open se tedy hrálo i o místo světové jedničky, za Azarenkovou zůstala na druhém místě Kvitová, třetí je Maria Šarapovová a na čtvrté místo klesla Caroline Wozniacká. Prohrála ve čtvrtfinále Australian Open s Kim Clijstersovou a po 67 týdnech opustila své výsadní postavení ve WTA.
Je pravdou, že v žebříčkovém počítání bylo vítězství Azarenkové pro Kvitovou spíše tou horší variantou, pokud by vyhrála Šarapovová, byla by podle nového žebříčku sice třetí, ale se ztrátou 475 bodů na první místo. Vyhrála však Azarenková, Petra zůstala druhá, ale zase s výrazně větším rozdílem na světový trůn – 875 bodů. Je ale potřeba počítat s tím, že Azarenková se svého výsadního postavení jen tak nevzdá, o své novou pozici se bude určitě víc rvát než Wozniacká.
Petru nyní čeká Fed Cup v Německu, tam musí opět sehrát roli týmového lídra a pak přijde série velkých jarních amerických turnajům na betonech. Na nich vítězka získává 1000 bodů. A Kvitová bude ze čtyř nejlépe postavených obhajovat nejméně bodů a to bude její další šance! Nezdá se však, že by Petra Kvitová problém světové jedničky nějak řešila, spíše si to víc přejí její příznivci.
„Je dobře, že si držím formu, kterou jsem loni nabrala. Doufám, že se zhodnotí v dalším průběhu začínající sezony. Těsně po semifinále jsem byla hodně smutná, ale už na tiskové konferenci jsem říkala, ráno to bude všechno jiné a budu považovat Australian Open za dobrý turnaj,“ konstatovala.

27. 2. 2020 Rivalita se Serenou i dopingová skvrna. Jaká byla kariéra Šarapovové?
Pětinásobná grandslamová vítězka ukončila svou veleúspěšnou kariéru už v dvaatřiceti letech. Svůj odchod oznámila ve sloupku pro americké časopisy Vogue a Vanity Fair. "Tenise - dávám ti sbohem," napsala ikona světového tenisu.

26. 2. 2020 Konec bývalé jedničky. Tenisová hvězda Šarapovová ukončila ve 32 letech kariéru
Pětinásobná grandslamová vítězka a bývalá světová jednička Maria Šarapovová ukončila kariéru. Dvaatřicetiletou ruskou tenistku, která se po dopingovém trestu za užívání meldonia v roce 2016 už nevrátila na někdejší úroveň, v poslední době trápila zranění. Po vyřazení v prvním kole Australian Open klesla do čtvrté stovky světového žebříčku.

25. 2. 2020 Kvitová otočila zápas a postoupila v Dauhá do osmifinále. Dále jde i Plíšková
Tenistka Petra Kvitová otočila ve druhém kole turnaje v Dauhá zápas se Španělkou Carlou Suárezovou a vyhrála 4:6, 6:3, 6:0. Vítězka turnaje z roku 2018, která měla v prvním kole volný los, se v osmifinále střetne s Jelenou Ostapenkovou. Lotyška zdolala Barboru Strýcovou 6:1, 6:2.

24. 2. 2020 Tenistky Strýcová a Martincová v Dauhá postoupily, Vondroušová vypadla
České tenistky Tereza Martincová a Barbora Strýcová v Dauhá postoupily do druhého kola, úvodní zápas naopak nezvládla dvanáctá nasazená Markéta Vondroušová, když podlehla 6:1, 3:6 a 2:6 Číňance Čeng Saj-saj. Ve druhém kole neuspěla Karolína Muchová, která prohrála se světovou šestkou Kiki Bertensovou z Nizozemska 2:6 a 4:6. Novak Djokovič se tři týdny po osmém triumfu na Australian Open vrátil na okruh ATP hladkou výhrou. Tunisana Malika Džazírího v Dubaji zdolal 6:1,6:2.

18. 2. 2020 Siniaková porazila v Dubaji Muchovou. Ukončila tak sérii proher
Ze souboje českých tenistek v Dubaji vyšla vítězně Kateřina Siniaková, jež v 1. kole porazila Karolínu Muchovou za téměř dvě hodiny 6:4, 4:6, 6:0 a ukončila sérii šesti proher. Z vítězství ve dvouhře se předtím Siniaková v hlavní soutěži naposledy radovala v září v Pekingu, kde došla do třetího kola.

15. 2. 2020 Nepovedený start sezóny odnesl trenér. Tenistka Muchová končí s Miškem
Tenistka Karolína Muchová mění trenéra. Loňská čtvrtfinalistka Wimbledonu na sociálních sítích oznámila, že ukončila spolupráci se slovenským koučem Emilem Miškem. Jeho nástupce zatím nejmenovala.

14. 2. 2020 Čtvrtfinále si nezhraje. Nemocná Kvitová odstoupila z turnaje v Petrohradu
Česká tenistka Petra Kvitová dnes v Petrohradu do čtvrtfinále nenastoupí. Třetí nasazená hráčka a petrohradská šampionka z roku 2018 se z turnaje kvůli nemoci odhlásila. Do semifinále bez boje postoupila domácí Jekatěrina Alexandrovová.

Rozhodující momenty finále Fed Cupu 2014.

Získá některý z českých tenistů či tenistek v letošním roce grandlsamový titul?