z domácích kurtů ze světových kurtů reprezentace přečetli jsme zeptali jsme se z historie komentáře úvodní stránka

02.04.2014  Dvojnásobný šampion proti dávnému finalistovi
Český tým odletěl do Tokia v roli obhájce daviscupové trofeje, vyhrál finále v roce 2012 v pražské O2 Areně proti Španělsku a loni se mu dařilo ve finále v Bělehradě proti Srbsku. Japonsko je na druhé straně překvapivým čtvrtfinalistou a mnozí si neuvědomují, jak překvapivá může být daviscupová statistika. Japonsko už hrálo ve finále Davisova poháru! Vstoupilo do této soutěže, stejně jako Československo v roce 1921, Japonci však hned při své premiéře postoupili do finále!

15.11.2012  Ještě udělat poslední krok
Miroslav Černošek, majitel společnosti Česká sportovní, která stojí za organizací stého finále Davisova poháru, konstatoval, že by se určitě naplnily nejméně dvě další O2 Areny, takový je zájem o tento zápas. Španělé patří zcela jednoznačně mezi nejlepší daviscupové týmy posledních let, mohou získat od roku 2000 už šestý titul! Před třemi lety jsme ve finále Davisova poháru prohráli v barcelonském paláci Sant Jordi 0:5 a nyní má český tým velkou šanci získat podruhé v historii nejslavnější týmovou trofej.

14.11.2012  Zlaté Češky obhájily Fed Cup
České tenistky i v letošní sezoně kralují nejprestižnější týmové soutěži Fed Cupu, porazily tým Srbska 3:1. Dva body v pražské O2 Areně získala Lucie Šafářová, jeden oslabená Petra Kvitová. Jak komentoval tento obrovský úspěch šéf českého tenisu Ivo Kaderka?
Po sobotě jsme vedli 2:0, všude zavládl optimismus, skoro všichni si mysleli, že už se český tým může začít fotografovat u vítězné fedcupové trofeje.

02.11.2012  Bude mít Petra pomocnice?
I přes všechny problémy Petry Kvitové se ukazuje, že český tým má stále větší sílu a v nouzi největší, by nemusel spoléhat jen na světovou osmičku. Lucie Šafářová postoupila letos do elitní dvacítky a před finále Fed Cupu byla na 17. místě WTA, deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou skončily druhé na Turnaji mistryň, Hlaváčková je na třetím a Hradecká na čtvrtém místě na světovém žebříčku. Kaderka si však stále myslí, že role Petry Kvitové jako týmového lídra je stále jasná a nehraditelná.

17.09.2012  DC: Češi už druzí, nejlépe v historii!
V daviscupovém žebříčku se český tým posunul ze 4. místa na druhé, před námi je s velkým náskokem těžko ohrozitelné Španělsko. Žebříček Davisova poháru sčítá výsledky za poslední čtyři roky. Čeští tenisté během nich byli ve finále v roce 2009, prohra 0:5 ve Španělsku, v roce 2010 prohráli 2:3 v semifinále v Srbsku. V sezoně 2011 jsme překvapivě nestačili v 1. kole na Kazachstán, ve Světové skupině jsme se udrželi úspěchem v baráži 5:0 na půdě Rumunska. Letos si naši připsali výhru nad Itálií 4:1, Srbskem 4:1 a Argentinou 3:2. Největší posun z první dvacítky zaznamenala Brazílie, která postoupila o osm míst.

11.09.2012  Hradecká s Hlaváčkovou nevyužily velkou šanci
Český debl nevyužil životní šanci, ve finále čtyřhry na US Open prohrály Hlaváčková s Hradeckou s italskou dvojicí Sara Erraniová, Roberta Vinciová 4:6, 2:6. Český pár má letos vynikající bilanci, kromě tří vyhraných turnajů WTA – Auckland, Memphis a Cincinnati si na všech grandslamových podnicích zahrál mezi čtyřmi nejlepšími dvojicemi. Na Australian Open a na Roland Garros skončily jeho naděje v semifinále, ve Wimbledonu a na US Open bojovaly Hradecká s Hlaváčkovou o tituly, ale ani jednou se neradovaly. V olympijském Wimbledonu byly stříbrné.

09.09.2012  Vítr vzal Berdychovi finále US Open
Silný vítr byl největším soupeřem Tomáše Berdycha v semifinále US Open. Český tenista v něm prohrál s Britem Andym Murraym 7:5, 2:6, 1:6 a 6:7(7) a přišel o šanci zahrát si podruhé v kariéře grandslamové finále. "Vítr byl největší rozdíl, který Andymu k vítězstvím pomohl. Kdyby hrál to, co dneska a podmínky nebyly až tak divoké, mohlo to být zajímavější," řekl Berdych stanici Radiožurnál.

03.09.2012 | 09:37  Petra Kvitová a dokonalá americká série
Petra si premiérově čtvrtfinále na US Open v New Yorku nezahraje, o šest let starší Francouzka Marion Bartoliová byla proti. Petra sice vyhrála první set, ale pak už bylo vše v jasné režii usilovné Francouzky. Jakoby Bartoliová úplně vymazala z paměti nedávnou prohru v Montrealu, kde získala jen dvě hry, poučila se a větší agresivitou a přesnějšími údery si poprvé v kariéře otevřela cestu mezi posledních osm tenistek. „Začala víc riskovat, hrála víc agresivně, šla do mě a neudělala moc chyb," říkala Kvitová po zápase stanici Radiožurnál.

31.08.2012  Kim definitivně odchází?
Belgičanka Kim Antonie Lode Clijstersová, přesně tak zní celé její jméno, už dopředu oznámila, že letos na US Open končí. „Tohle je pro mne perfektní místo na konec. Jen jsem si přála, aby to nebylo tak brzy,“ říkala smutně bývalá světová jednička, když prohrála ve druhém kole s mladou Laurou Robsonovou, která se do tenisové historie zapsala tím, že ve 14 letech vyhrála v roce 2008 wimbledonskou juniorku. Kim se poprvé stala světovou jedničkou 4. srpna 2003 a na tuto pozici vrátila téměř po osmi letech 14. února 2011 jako první matka od zavedení klasifikace WTA v roce 1975, v minulosti byla také světovou jedničkou ve čtyřhře.

31.08.2012  Tenis nejmenších: Stále větší zájem
V druhé polovině září se bude bojovat o tituly na Mistrovství ČR družstev minitenisu a babytenisu, které se hraje jako Memoriál Zdeňka Kocmana. Tyto šampionáty získávají stále větší prestiž a je o ně mezi českými kluby velký zájem. Loni oba šampionáty vyhrály týmy TK AGROFERT Prostějov a na Hané se především zásluhou Ivo Müllera vytváří silná základna v mini a babytenisu. Navíc vynikající výsledky Petry Kvitové a Tomáše Berdycha byly podnětem k uskutečnění prospěšné akce Hledá se nový Berdych a Kvitová, která přivedla další děti k tenisu.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
04.01.2015 | 13:07 Češi na Hopman Cupu porazili Kanadu
Čeští tenisté vyhráli v úvodním zápase Hopman Cupu v Perthu nad Kanadou 2:1. Vstup do nové sezóny se povedl Lucii Šafářové, která porazila favorizovanou Bouchardovou 6:0 a 6:4. Adam Pavlásek sice dvouhru s Pospisilem prohrál 6:7, 2:6, ale v rozhodující čtyřhře český pár přidal vítězný bod po výsledku 6:4 a 6:2.
31.12.2014 | 14:45 Štěpánek kvůli zranění vynechá Australian Open i Hopmanův pohár
Radek Štěpánek se kvůli zraněné pravé noze v lednu nezúčastní tenisového Australian Open. Vynechá i Hopmanův pohár, na němž ho nahradí Adam Pavlásek.
31.12.2014 | 14:43 Sportovci roku jsou Williamsová a Neuer
Za nejlepší sportovce roku zvolili členové Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS americkou tenistku Serenu Williamsovou a německého fotbalistu Manuela Neuera.

Rozhodující momenty finále Fed Cupu 2014.

Získá některý z českých tenistů či tenistek v letošním roce grandlsamový titul?