z domácích kurtů ze světových kurtů reprezentace přečetli jsme zeptali jsme se z historie komentáře úvodní stránka

05.10.2009 Kaderka o bronzu z MS družstev do 16 let v Mexiku

Šestnáct nejlepších mládežnických celků z kontinentálních šampionátů dostalo příležitost bojovat o tituly mistrů světa šestnáctiletých – v Junior Davis Cupu a Junior Fed Cupu. V mexickém městě San Luis Potosi dosáhl velkého úspěchu český tým Jiří Veselý, Robert Rumler a Lukáš Vrňák, který pod vedením kapitána Jaroslava Machovského vybojoval bronzové medaile. Titul mistrů světa vybojovali Australané, mezi děvčaty hrály prim Rusky.

Naši mladí reprezentanti nejprve ve skupině D přehráli Indii 3:0, Chile 3:0 a USA 2:1. V semifinále ČR podlehla pozdějším mistrům světa Austrálii 0:3 a v boji o třetí místo pak naši jasně porazili Francii 3:0. Co říkal velkému úspěchu českého mládí prezident ČTS Ivo Kaderka? „Nechci nyní připomínat výborné výsledky našich celků ve Fed Cupu a postup do finále Davisova poháru, ale neměli bychom zapomínat ani na výborné výsledky našich týmů na MS do 14 let, děvčata prohrála až ve finále a junioři postoupili mezi čtyři nejlepší týmy na světě. A výsledek z Mexika je jen zákonitým potvrzením, že dobře pečujeme o tenisové talenty, že jsme schopni postavit mládežnické týmy, které dokonale konkurují těm nejlepším na světě. Navíc, není to dlouho, na konferenci k turnajovému mládežnickému okruhu Tennis Europe v Paříži se český tenis dočkal velkého ocenění – Česká republika vyhrála Pohár národů se ziskem 255 bodů před tenisovými velmocemi Ruskem 225 bodů a Španělskem 215 bodů! Nations Cup oceňuje nejlepší výkony hráčů a hráček každé země na ME jednotlivců staršího žactva a mladšího a staršího dorostu,“ dodává šéf českého tenisu.

Rozhodující momenty finále Fed Cupu 2014.

Získá některý z českých tenistů či tenistek v letošním roce grandlsamový titul?